Spotkanie sadownicze – niemieckie doświadczenia w unikaniu pozostałości.
Zmieniająca się z coraz większą dynamiką sytuacja w segmencie produkcji i sprzedaży owoców, powinna skłaniać wszystkich związanych z tą branżą do zastanowienia się nad jej przyszłością. Widać wyraźnie, że zachodzące obecnie zmiany, wymuszają podjęcie zupełnie nowych działań, których celem będzie zwiększenie atrakcyjności polskich owoców na wszystkich rynkach. Jak do nowych wymogów bezpieczeństwa dostosowali się producenci z Niemiec, opowie gość specjalny spotkania , dr Christian Scheer z Sadowniczego Centrum Kompetencyjnego w Bavendorf.O projekcie Perfect Fruct jako nowym systemie ułatwiającym sprzedaż jabłek, oraz w jaki sposób musimy produkować owoce by trafiły na najbardziej nawet wymagające rynki, czy jak ustrzec się przed wykluczeniami i niebezpiecznymi pozostałościami zaprezentują pozostali wykładowcy podczas spotkania, które odbędzie się:
17 kwietnia 2018 roku w Tarczynie,
w sali Miejskiego Ośrodka Kultury,
ul. Juliana Stępkowskiego 17.
Początek o 9:00.
Agenda spotkania
Robert Sas – Instytut Praktycznego Sadownictwa. „Perfect Fruits – Owoc doskonały. Wsparcie dla produkcji i handlu polskimi owocami w kontekście obecnych wyzwań i prognozowanych zagrożeń.”
Grzegorz Pruszyński – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu. „Dlaczego nieprawidłowe stosowanie śor to ryzyko dla murarki i innych owadów zapylających.”
Tomasz Stobiecki – Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy,
Oddział Sośnicowice. „Pozostałości środków ochrony roślin w owocach – wybrane zagadnienia kontroli.”
Christian Scheer – Sadownicze Centrum Kompetencyjne Bavendorf – Niemcy. „Jak wygląda produkcja owoców o zredukowanej zawartość środków ochrony roślin w Niemczech.”
Stanisław Stobiecki – STO-Konsult „Jakość środków ochrony roślin – środki przeterminowane, generyki, nielegalne, sfałszowane, handel równoległy.”
Dodatkowo w spotkaniu wezmą udział osoby reprezentujące krajowe i zagraniczne firmy handlowe zajmujące się obrotem owocami, przedstawiciele sieci handlowych i firm produkujących środki ochrony roślin.
Ze względów organizacyjnych – ograniczona ilość miejsc, oraz tłumaczenie w systemie symultanicznym z czym wiąże się przygotowanie odpowiedniej ilości słuchawek dla każdego uczestnika – osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o potwierdzenie wysyłając swoje imię i nazwisko na numer telefonu 601 49 99 59