KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 (WE) /dalej rozporządzenie ogólne/ informuję, iż:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Praktycznego Sadownictwa, z siedzibą w Kopanej (05-555 Tarczyn) przy ul. Słonecznej 21, reprezentowana przez właściciela. Z administratorem można się skontaktować poprzez e-mail: info@ipsad.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora

Pani/ Pana dane osobowe przetwarzane będą w związku z wykonaniem umowy lub podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy na podstawie art. 6 ust 1 lit b rozporządzenia ogólnego, w celu realizacji usługi doradztwa praktycznego, wykonania zleconych badań lub przeprowadzenia szkolenia.

Pani/Pana dane będą również przetwarzane na podstawie zgody (art 6 ust 1 lit a rozporządzenia ogólnego) w celu prowadzenia działań marketingowych i promocyjnych.

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa, podmioty przetwarzające w związku z realizacja umowy oraz podmioty, na których przetwarzanie w celach marketingowych i promocyjnych wyrazi Pani/Pan zgodę.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

Przysługuje Pani/Panu prawo żądania usunięcia oraz przekazania danych osobowych w trybie art. 17 ust 1 ogólnego rozporządzenia.

Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych w celu wykonania umowy lub w celu podjęcia działań związanych z jej zawarciem jest /warunkiem umownym/warunkiem zawarcia umowy). Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożność realizacji umowy.

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Lut    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930