FRUITLOGISTICA 2014

W dniach od 5 do 7 lutego targi FRUIT LOGISTICA 2014 odwiedziło ponad 62000 osób związanych z szeroko pojętym rynkiem świeżych owoców i warzyw. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów handlowych i śledzenia nowych trendów pojawiających się sektorze świeżych produktów na świecie.

FRUCHTWELT 2014

Tegoroczna, piąta już edycja Fruchtwelt przyciągnęła blisko 340 wystawców z 13 krajów i była doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany informacji i podpatrzenia nowinek jakie pojawiły się w ostatnim czasie na rynku. Według organizatorów, targi Fruchwelt i odbywające się równolegle wydarzenie „agrarwelt” zgromadziły około 16700 odwiedzających co stanowi nowy rekord frekwencji w historii tego wydarzenia.

  • Zwójka różóweczka
Biedronki

W Polsce występuje ponad 70 gatunków biedronek, a wiele z nich odgrywa istotną rolę w ograniczaniu liczebności, mszyc, miodówek, czerwców i przędziorków, a także drobnych larw motyli i muchówek. Drapieżcami są osobniki dorosłe i wszystkie stadia larwalne. Larwy i poczwarki są często nierozpoznawane przez sadowników i niszczone podobnie jak jaja w przekonaniu, że są to szkodniki. Liczebność tych drapieżców wynosi zwykle, biorąc pod uwagę owady dorosłe od kilkudziesięciu do ponad dwustu tysięcy na hektar. Ich zapotrzebowanie pokarmowe w zależności od stadium rozwojowego wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu osobników mszyc lub innych drobnych szkodników np. miodówek. Potencjalna możliwość tych drapieżców w ograniczaniu liczebności m.in. mszyc jest naprawdę imponująca.

  • FRUITLOGISTICA 2014
Zwójka różóweczka

W warunkach klimatycznych Polski w uprawach sadowniczych występuje ok. 22 gatunków zwójkówek liściowych, których gąsienice żerują na różnych częściach roślin (pąki, liście, kwiaty, owoce). Niektóre, tworzą sobie miejsca schronienia zwijając w różny sposób liście roślin, na których żerują, stąd też nazwa tej rodziny. Gąsienice zwójkówek dość łatwo można odróżnić od gąsienic innych motyli, gdyż podrażnione \"uciekają\", najczęściej do tyłu, szybkimi \"wężowatymi ruchami\" aby następnie opuścić się na przędzy na inną część rośliny lub do podłoża sadu. Jednym z częściej występujących gatunków w sadach jabłoniowych jest zwójka różóweczka, która często zasiedla również sady śliwowe i plantacje porzeczki.

  • testjabłko
Uszkodzenia gradowe

W wyniku opadów gradu, które nastąpiły na początku tygodnia wielu sadowników odniosło nieodwracalne szkody. W wielu miejscach kompletnie zniszczone są całe kwatery. Poziom uszkodzeń w niektórych sadach jest wprost niewyobrażalny. Pozbawione liści, z odpadającą korą drzewa trzeba będzie prawdopodobnie wykarczować.

  • FRUCHTWELT 2014
Owoce

Zdjęcia dnia

 

 

 

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Lut    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930